OHP Pleszew
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
  
Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie
CKiW OHP w Pleszewie

CKiW OHP w Pleszewie
Al. Wojska Polskiego 21, 63-300 Pleszew
tel./fax (062) 742-06-02
Aktualności 2008

POSIEDZENIE RADY SZKOLENIOWEJ

19 grudnia 2008 r. w Kasynie w sali audiowizualnej odbyło się posiedzenie Rady Szkoleniowej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

SPOTKANIE WIGILIJNE W PLESZEWIE

16 grudnia 2008 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się Spotkanie Wigilijne.

więcej

STOP MENINGOKOKOM

4 grudnia 2008 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się pogadanka, połączona z prezentacją, która miała na celu przekazanie informacji na temat zakażeń wywołanych przez meningokoki oraz szeroką edukację w dziedzinie profilaktyki oraz szczepień ochronnych.

więcej

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2008 r. młodzież CKiW OHP w Pleszewie brała udział w Poznaniu w obchodach upamiętniających 90 rocznicę odzyskania suwerenności.

więcej

KONFERENCJA NAUKOWA W CKiW OHP W PLESZEWIE

5 listopada 2008r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się konferencja naukowa zorganizowana z inicjatywy Ochotniczych Hufców Pracy pt. „Ewaluacja programowa Ochotniczych Hufców Pracy na przestrzeni 50-ciu lat funkcjonowania. Wspieranie, Reedukacja, Resocjalizacja”.

więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PLESZEWIE

14 października, w dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, młodzież, dyrekcja, kadra wychowawcza i nauczyciele w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uroczyście obchodzili Dzień Edukacji Narodowej.

więcej

LEKCJA HISTORII W PLESZEWSKIM CENTRUM

11 październik był bardzo uroczyście obchodzony na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie. Był to dzień, w którym już po raz czwarty do swych byłych koszar przybyli żołnierze zawodowi i pracownicy cywilni pleszewskiej jednostki wojskowej.

więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLENIOWEGO OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W LICHENIU

Ponad czterdziestoosobowa delegacja pleszewskiego Centrum wzięła udział w Inauguracji Roku Szkoleniowego Ochotniczych Hufców Pracy 2008/2009, która odbyła się 9 października w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

więcej

SPOTKANIE Z HISTORIĄ W OSTROWIE LEDNICKIM I BISKUPINIE

7 października grupa wychowanków wraz z opiekunami z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie brała udział w wycieczce do stanowisk archeologicznych - Ostrowa Lednickiego oraz Biskupina.

więcej

KURSY: "FRYZJER" ORAZ "TECHNOLOG ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH" W CKiW OHP W PLESZEWIE

Od 01.09.2008 do 29.09.2008 trwa kurs "FRYZJER" organizowany dla PUP w Ostrowie Wielkopolskim. Realizowany jest również w dniach 18.08-26.09.2008 kurs "TECHNOLOG ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH" zorganizowany dla PUP w Pleszewie.

więcej

EGZAMINY W CKiW OHP W PLESZEWIE

W ramach współpracy CKiW OHP w Pleszewie i GP CKiW OHP w Pleszewie z Izbą Rzemieślniczą w Kaliszu w dniach 17-19.09.2008 r na warsztacie szkoleniowo-produkcyjnym odbywają się egzaminy na tytuł zawodowy czeladnik i mistrz w zawodzie krawiec.

więcej

DOŻYNKI DIECEZJALNE POŁĄCZONE Z KORONACJĄ OBRAZU MATKI BOŻEJ W CHEŁMCACH

7 września Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie wzięło udział w Dożynkach Diecezjalnych połączonych z Koronacją Obrazu Matki Bożej w Chełmcach (powiat kaliski).

więcej

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2008/09

2 września w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/09.

więcej

PODSUMOWANIE AKCJI „LATO 2008”

1 września zakończyła się trwająca ponad dwa miesiące akcja „Lato 2008”. W tym czasie Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie zorganizowało letni wypoczynek dla ponad 200 osób przynależących do czterech różnych grup młodzieżowych. Uczestniczyły one w zajęciach o charakterze sportowo-kulturalnym.

więcej

KURSY W CKiW OHP w Pleszewie

Od 28.07.2008 do 27.08.2008 trwa kurs "Szwaczka " organizowany dla PUP w Ostrowie Wlkp., od 23.06.2008 do 01.08.2008 r trwał kurs Technolog robót wykończeniowych zorganizowany dla PUP Pleszew, a od 18.08.2008 do 26.09.2008 r. r rozpoczynamy nowy kurs Technolog robót wykończeniowych dla PUP Pleszew.

więcej

AKCJA „LATO 2008” NA PÓŁMETKU

W ramach tegorocznej akcji „Lato 2008”, która trwa już od ponad miesiąca, Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie zorganizowało letni wypoczynek już dla trzech grup młodzieżowych.

więcej

ZAJĘCIA „POZNAJ SIEBIE” W KLUBIE PRACY

28 lipca 2008 r. w Klubie Pracy OHP, działającym na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie, odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego nt. „Poznaj siebie”.

więcej

WIZYTA WICEPRZEWODNICZĄCEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO KAZIMIERZA KOŚCIELNEGO

16 lipca br odbyło się kolejne posiedzenie zespołu kierowniczego Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie. W zebraniu uczestniczył także Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Kościelny.

więcej

WIZYTA WICEPREZESA ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

W dniu 08.07.2008 r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywał Bogusław Brzostowski Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

więcej

ZEWNĘTRZNE EGZAMINY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Na dobrze przygotowanej i wyposażonej bazie warsztatów gastronomicznych i stolarskich Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się zewnętrzne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

20 czerwca w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenia roku szkolnego.

więcej

PIKNIK W DĘBNIE

18 czerwca kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie wypoczywała w gospodarstwie agroturystycznym „Lutynia” w Dębnie.

więcej

WYJĄTKOWY GOŚĆ

18 czerwca Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odwiedził Wojciech Fortuna – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w skokach narciarskich na dużej skoczni z Sapporo w 1972 roku.

więcej

50 ROCZNICA POWOŁANIA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY

13 czerwca 2008 r. przypadła 50 rocznica powołania Ochotniczych Hufców Pracy. Z tej okazji w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbywały się obchody jubileuszowe.

więcej

WYCIECZKA W BESKIDY ŚLĄSKIE

W dniach 9-12 czerwca kilkudziesięcioosobowa grupa wychowanków Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie brała udział w wycieczce krajoznawczej w Beskidy Śląskie.

więcej

PODSUMOWANIE VI OGÓLNOPOLSKIEJ SPARTAKIADY SPORTOWEJ MŁODZIEŻY OHP, MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH

11 czerwca 2008 r. Dyrektor Biura Edukacji i Wychowania KG OHP Sławomir Męcina oficjalnie zakończył VI Ogólnopolską Spartakiadę Sportową Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, Młodzieży Niepełnosprawnej i Ludowych Zespołów Sportowych. Podczas ceremonii zakończenia nastąpiło również podsumowanie Spartakiady przez dyrektora CKiW w Pleszewie Krystiana Piaseckiego.

więcej

WYNIKI KOŃCOWE

VI Ogólnopolska Spartakiada Sportowa Młodzieży OHP, Młodzieży Niepełnosprawnej i Ludowych Zespołów Sportowych.

więcej

VI OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA SPORTOWA MŁODZIEŻY OHP, MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH - SYTUACJA PO PIERWSZYM DNIU

Pierwszego dnia VI Ogólnopolskiej Spartakiady Sportowej Młodzieży OHP, Młodzieży Niepełnosprawnej i Ludowych Zespołów Sportowych rozegrane zostały wszystkie konkurencje, w której brała udział Młodzież Niepełnosprawna.Zakończyły się również konkurencje przewidziane w programie pierwszego dnia Spartakiady, w których rywalizowała młodzież OHP.

więcej

VI OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA SPORTOWA MŁODZIEŻY OHP, MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH – CEREMONIA OTWARCIA

9 czerwca 2008 r. rozpoczęła się VI Ogólnopolska Spartakiada Sportowa Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, Młodzieży Niepełnosprawnej i Ludowych Zespołów Sportowych. Uroczystego otwarcia Spartakiady na terenie wielofunkcyjnego stadionu sportowego znajdującego się w sąsiedztwie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie dokonał Komendant Główny OHP Jerzy Mormul.

więcej

DNI SPORTU

30-31 maja 2008 r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyła się Rekreacyjno – Rozrywkowa Spartakiada o puchar Dyrektora CKiW. Głównym jej celem było propagowanie i upowszechnianie sportu wśród młodzieży oraz popularyzacja rekreacji.

więcej

DNI DRZWI OTWARTYCH

27-28.05 w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyła się impreza pod hasłem „FORUM EDUKACYJNE I AKTYWIZACJA ZAWODOWA” połączona z obchodami 50-lecia Ochotniczych Hufców Pracy.

więcej

HAPPENING I WYSTAWA

20 maja 2008 r. w Domu Rzemiosła w Pleszewie zorganizowana została wystawa „Życie z pasją” w ramach projektu „Działania profilaktyczne z okazji VIII wielkopolskich dni stop uzależnieniom oraz 30-lecia stowarzyszenia Monar”. Dzień później na pleszewskim rynku odbył się happening autorstwa Tomasza Zarębskiego. W projekcie uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie.

więcej

ZAJĘCIA KÓŁKA GASTRONOMICZNEGO

W sobotę 10 maja młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestniczyła w zajęciach gastronomicznych.

więcej

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA CKiW

We wtorkowe popołudnie 22 kwietnia br. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni Dyrektora CKiW. Wzięło w nich udział 14 wychowanków, którzy poza umiejętnościami stricte strzeleckimi musieli wykazać się także wiedzą teoretyczną z zakresu obrony cywilnej.

więcej

V EDYCJA KONKURSU „SPRAWNY W ZAWODZIE, BEZPIECZNY W PRACY” – PLESZEW 2008

W dniach 15-17.04.2008 r. na bazie warsztatów szkoleniowo – produkcyjnych Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbył się etap centralny V Edycji Konkursu „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy”.

więcej

V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie” – ceremonia otwarcia

III Etap V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie” organizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy został otwarty rano 15 kwietnia 2008 r. przez Dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie Krystiana Piaseckiego

więcej

VI MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ I UKS-ÓW

Po raz trzeci pod patronatem Dyrektora CKiW OHP w dniach 12-13.04.2008 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się VI Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów Szkolnego Związku Sportowego w Warcabach Klasycznych.

więcej

„Leonardo da Vinci" w Pleszewie

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przez okres 3 tygodni będzie gościło grupę niemiecką AGRICOLA - INSTITUT GMBH EURO CONSULT & EDUCATION z Lipska w ramach realizacji programu Leonardo da Vinci

więcej

Zwycięstwo w Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej

5 kwietnia w Sali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kościanie odbył się Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej OHP Chłopców

więcej

Rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyły się obchody upamiętniające trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II.

więcej

III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP w Roskoszy

W dniach 31.03-02.04.2008 r. dziewczęta z CKiW w Pleszewie brały udział w III Ogólnopolskim Turnieju OHP w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w ECKiW w Roskoszy.

więcej

Śniadanie Wielkanocne w CKiW Pleszew

Już po raz czternasty Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie zorganizowało w dniu 18.03.2008 roku uroczyste śniadanie wielkanocne dla młodzieży, kadry wychowawczej OHP oraz zaproszonych gości.

więcej

Turniej w Próchnowie

W dniu 14.03.2008 młodzież z CKiW w Pleszewie uczestniczyła w corocznym Regionalnym Turnieju drużyn OHP w tenisie stołowym, szachach i warcabach.

więcej

8 marca Dzień Kobiet

W dniach 7-8.03.2008r W Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie pod kierownictwem RADY MŁODZIEŻOWEJ odbyły się uroczystości z okazji dnia Kobiet.

więcej

Kartka Wielkanocna w Centrum

W Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie pod patronatem świetlicy środowiskowej odbył się Konkurs Wielkanocny.

więcej

Wizyta w Starostwie Powiatowym w Pleszewie

W dniu 20 lutego, Starosta Powiatu Pleszewskiego spotkał się z kierownictwem Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie dyrektorem Krystianem Piaseckim i zastępcą dyrektora Wiesławą Wawroską.

więcej

Walentynki w CKiW OHP w Pleszewie

Z okazji Dnia Świętego Walentego Rada Młodzieżowa Świetlicy Środowiskowej zorganizowała konkurs walentynkowy na najlepszą pracę plastyczną.

więcej

Ferie w CKiW OHP w Pleszewie

Ferie to czas zabawy i swobody. W naszym województwie rozpoczeły się 28 stycznia a zakończyły 9 lutego.

więcej

W biurze poselsko-senatorskim w Kościanie

W dniu 12 lutego 2008r w biurze poselsko-senatorskim w Kościanie odbyło się spotkanie ...

więcej

Wigilia dla młodzieży i kadry OHP

Tradycyjnie jak co roku, w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie zorganizowano w dniu 20.12.2007 roku uroczystą Wigilię dla młodzieży i kadry OHP.

więcejInformacje
Stronę internetową przygotowuje Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.