OHP Pleszew
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
  
Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie
CKiW OHP w Pleszewie

CKiW OHP w Pleszewie
Al. Wojska Polskiego 21, 63-300 Pleszew
tel./fax (062) 742-06-02
Aktualności 2009

SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE

W poniedziałkowy wieczór 21 grudnia 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie odbyło się tradycyjne Spotkanie Wigilijne.

więcej

KURS KOMPUTEROWY POSZERZONY O RYNEK PRACY

Już po raz kolejny na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie został zorganizowany, przez Klub Pracy.

więcej

GÓRA GROSZA W PLESZEWSKIM CENTRUM

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie włączyła się w akcję „Góra Grosza”.

więcej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 13 listopada uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zaprezentowali program artystyczny o tematyce patriotycznej.

więcej

RAJDOWE EMOCJE W PLESZEWIE

Na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, w sobotę 7 listopada 2009 r., rozegrany zostały jeden z pięciu odcinków specjalnych „1 Rajdu o Puchar Pleszewa” – imprezy samochodowej mającej charakter Konkursowej Jazdy Samochodowej.

więcej

KURSY „PROWADZENIE MAŁEJ GASTRONOMII” ORAZ „SZWACZKA”

Gospodarstwo Pomocnicze Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie realizuje obecnie dwa kursy przeznaczone dla bezrobotnych mające na celu uzyskanie przez nich umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy lub do uruchomienia własnej działalności gospodarczej.

więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwane Dniem Nauczyciela.

więcej

SPARTAKIADA SPORTOWA W PLESZEWIE ZAKOŃCZONA

Po trzydniowych zmaganiach, w niedzielę 11 października, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Krystian Piasecki oficjalnie zakończył VII Ogólnopolską Spartakiadę Sportową Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.

więcej

Wyniki Końcowe- VII Ogólnopolska Spartakiada Sportowa OHP 2009

WYNIKI KOŃCOWE

więcej

TYDZIEŃ KARIERY W PLESZEWIE

W dniach 5-9.10.2009r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zorganizowane zostały spotkania doradcze dla młodzieży gimnazjalnej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

więcej

CEREMONIA OTWARCIA VII OGÓLNOPOLSKIEJ SPARTAKIADY SPORTOWEJ MŁODZIEŻY OHP

W piątkowe popołudnie 9 października, z udziałem Komendanta Głównego OHP Jerzego Mormula, na terenie wielofunkcyjnego stadionu sportowego znajdującego się w sąsiedztwie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęła się VII Ogólnopolska Spartakiada Sportowa Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.

więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLENIOWEGO W LICHENIU

Doroczna Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkoleniowego OHP odbyła się 8 października br., tradycyjnie już w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. W Inauguracji wzięła udział liczna grupa uczestników z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie

więcej

MANEWRY FORTECZNE

W dniach 23-25.09.2009 r. na poligonie wojskowym w Trzciańcu odbyły się pierwsze Ogólnopolskie Manewry Forteczne.

więcej

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Grupa młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z wychowawcą Magdaleną Jankowską-Krysztofiak, pedagogiem Justyną Nowicką oraz psychologiem Karoliną Cicharską 17 września 2009 roku udała się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

więcej

MIĘDZYNARODOWE TARGI GASTRONOMII GASTRO TRENDY

W dniach 14 do 17 września 2009 roku w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy.

więcej

OTRZĘSINY W PLESZEWSKIM CENTRUM

16 września 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie miało miejsce przyjęcie w szeregi społeczności OHP nowo przyjętych w tym roku szkolnym uczestników.

więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2009/10

W piątek 4 września, w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/10.

więcej

OBÓZ MŁODZIEŻOWY

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, w ramach akcji „Lato 2009”, zorganizowało letni wypoczynek dla grupy młodzieży wywodzącej się ze środowisk Ludowych Zespołów Sportowych.

więcej

OGŁOSZENIE

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie oferuje Agencjom Detektywistycznym i Ochroniarskim przekazanie bezpłatnego budynku w formie użyczenia.

więcej

EGZAMINY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Już po raz czwarty, w dniach 22.06-03.07.2009 r., na bazie warsztatów szkoleniowo-produkcyjnych Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przeprowadzony został etap praktyczny zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

więcej

KAPITAŁ SPOŁECZNY PLESZEWA

W dniach 1 – 10 lipca br. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP zamieszkuje grupa studentów socjologii z Poznania.

więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

W piątek 19 czerwca w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończono rok szkolny.

więcej

OBCHODY 15-LECIA CKiW W PLESZEWIE

W czwartek 18 czerwca 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się obchody 15-lecia utworzenia tej pleszewskiej placówki.

więcej

WYCIECZKA DO BERLINA I POCZDAMU

W dniach 11-13.06.2009 r. młodzież pleszewskiego Centrum przebywała na wycieczce w północno-wschodnich Niemczech. Pierwsze dwa dni uczestnicy CKiW spędzili w stolicy Niemiec – Berlinie.

więcej

WIZYTA MINISTER PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

W piątek 5 czerwca 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak.

więcej

VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS „SPRAWNY W ZAWODZIE” – ZAKOŃCZENIE

W czwartek 28 maja 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończył się etap centralny VI Edycji Konkursu „Sprawny w zawodzie”.

więcej

WIZYTA DELEGACJI NACZELNEJ ORGANIZACJI TECHNICZNEJ

W dniu 27.05.2009 r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała delegacja z Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

więcej

VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS „SPRAWNY W ZAWODZIE” – CEREMONIA OTWARCIA

We wtorkowe przedpołudnie 26 maja 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczął się etap centralny VI edycji Konkursu „Sprawny w Zawodzie”.

więcej

POSIEDZENIE RADY PROGRAMOWEJ CKIW OHP W PLESZEWIE

26 maja 2009 roku odbyło się posiedzenie Rady Programowej CKiW OHP w Pleszewie, podczas którego wybrano przewodniczącego Rady - Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierza Kościelnego.

więcej

ZAWODY STRZELECKIE

Sekcja strzelecka Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie pod opieką wychowawców Ryszarda Ryczki i Pawła Liskowskiego po raz kolejny zorganizowała zawody.

więcej

KURS MURARZA

W dniach od 16 kwietnia do 23 lipca 2009r Gospodarstwo Pomocnicze Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie przeprowadza kurs murarza.

więcej

WYCIECZKA DO SAKSONII

W dniach 07-09.05.2009 r. młodzież pleszewskiego Centrum przebywała na wycieczce w Saksonii.

więcej

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W dniach od 4 do 6 maja br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się IV Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Siatkowej Dziewcząt.

więcej

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Sześćdziesięciu dwóch uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przystąpiło w tym roku do egzaminu gimnazjalnego

więcej

KURS KOMPUTEROWY

W dniach 20-24.04.2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbył się kurs komputerowy poszerzony o podstawowe zagadnienia dotyczące rynku pracy.

więcej

SPOTKANIE PO LATACH

W piękne sobotnie popołudnie do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przybyli jej byli wychowankowie.

więcej

II MIEJSCE PLESZEWSKIEGO ZESPOŁU

Młodzież z pleszewskiego Centrum wzięła udział 16 kwietnia w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Estradowej i Prezentacji Pieśni Religijnej OHP „Gostyń 2009”.

więcej

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W PLESZEWIE

W środowe przedpołudnie 8 kwietnia 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zorganizowano tradycyjne Śniadanie Wielkanocne.

więcej

WYCIECZKA MŁODZIEŻY z CKiW PLESZEW

W słoneczny wtorek, 7 kwietnia 2009 r., uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z opiekunami brali udział w atrakcyjnej wycieczce historyczno-krajoznawczej do Kórnika i Puszczykowa.

więcej

PRAKTYKI W RAMACH PROGRAMU LEONARDO DA VINCI

Przez 3 tygodnie (16.03 - 4.04.2009) Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie gościło niemiecką grupę z Agricola – Institut GMBH Euro Consult & Education z Lipska.

więcej

„SPRAWNY W ZAWODZIE” – ETAP WOJEWÓDZKI

2 kwietnia 2009 r. na bazie warsztatów szkoleniowo – produkcyjnych Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbył się etap wojewódzki VI Edycji Konkursu „Sprawny w zawodzie” w specjalności stolarz.

więcej

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE

31 marca 2009 r. w Restauracji „Finezja” w Kościanie odbył się etap wojewódzki VI Edycji Konkursu „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy” w specjalności „kucharz małej gastronomii”.

więcej

O PUCHAR DYREKTORA

W dniu 23 marca 2009 w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie odbyły się zawody strzeleckie o PUCHAR DYREKTORA pleszewskiego centrum.

więcej

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

21 marca 2009 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się eliminacje powiatowe...

więcej

TARGI EDUKACYJNE

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie brało udział w Targach Edukacyjnych Powiatu Ostrowskiego...

więcej

CERTYFIKATY ROZDANE

5 marca w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój”.

więcej

ZIMA W MIEŚCIE OHP

Wzbudzenie motywacji w uczestnikach do podnoszenia kwalifikacji tak aby aktywnie podchodzili do swojej przyszłości zawodowej...

więcej

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

W dniu 12 lutego 2009 r. w sali sesyjnej Ratusza pleszewskiego odbyła się wystawa fotograficzna elementów architektonicznych pt. ”Pleszew w detalu”...

więcej

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Kilkunastoosobowa grupa wychowanków Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, należąca do amatorskiej grupy teatralnej „Maska”, brała udział w trzydniowych warsztatach...

więcej

AKWARIOWE HOBBY

Artur Piotrowski i Waldemar Tralewski, wychowankowie pleszewskiego Centrum, zdecydowali zająć się hodowlą ryb akwariowych...

więcej

WIZYTA KOMENDANTA GŁÓWNEGO OHP W CKIW W PLESZEWIE

23 stycznia 2009 r. Komendant Główny OHP Jerzy Mormul wizytował Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Podczas wizyty zapoznał się ze stanem organizacyjnym pleszewskiej placówki oraz dalszą perspektywą jej funkcjonowania.

więcej

Międzynarodowe Targi Budowlane „BUDMA 2009”.

Pracownicy Gospodarstwa Pomocniczego CKiW OHP w Pleszewie na targach w Poznaniu...

więcej

XVII FINAŁ WOŚP

Tradycyjnie, jak co roku, tym razem podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy…

więcej

90 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ PLESZEW NIEPODLEGŁOŚCI

6 stycznia 2009 roku odbyły się w Pleszewie obchody 90 rocznicy odzyskania przez miasto niepodległości. Połączone one zostały z upamiętnieniem pułkownika Ludwika Bociańskiego - jednego z przywódców Powstania Wielkopolskiego, a zarazem kierującego przejęciem władzy w Pleszewie.

więcejInformacje
Stronę internetową przygotowuje Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.