OHP Pleszew
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
  
Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie
CKiW OHP w Pleszewie

CKiW OHP w Pleszewie
Al. Wojska Polskiego 21, 63-300 Pleszew
tel./fax (062) 742-06-02
Aktualności 2011

SPOTKANIE WIGILIJNE

We wtorkowy wieczór 20 grudnia 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie odbyło się Spotkanie Wigilijne z udziałem Komendanta Głównego OHP Jerzego Mormula.

więcej

NAGRODA DLA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY

Ochotnicze Hufce Pracy otrzymały Nagrodę „Pozytywista Roku” za wybitne zasługi dla przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży, walkę z bezrobociem oraz w zakresie działalności jej kształcenia i wychowania.

więcej

SZKOLENIE KADRY OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ OHP

Komendant Główny OHP Jerzy Mormul spotkał się z uczestnikami szkolenia, które odbyło się w dniach 5-9 grudnia 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

KURS SZYCIA

Między 17 października a 30 listopada 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się trzy kursy szycia, w których wzięło udział łącznie czternaście osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.

więcej

SZKOLENIE W PLESZEWSKIM CKiW

Komendant Główny OHP Jerzy Mormul spotkał się z grupą 23 instruktorów praktycznej nauki zawodu pracujących w Ochotniczych Hufcach Pracy w całej Polsce, którzy w dniach 14-16 listopada 2011r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie brali udział w szkoleniu skierowanym dla kadry jednostek OHP.

więcej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorkowe popołudnie 15 listopada 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie jego uczestnicy zaprezentowali program artystyczny o tematyce patriotycznej. Występ młodzieży miał na celu upamiętnienie, przypadającej kilka dni wcześniej, 93. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

więcej

KURS TECHNOLOG ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

9 listopada 2011 r. dziesięciu bezrobotnych mężczyzn, skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, zakończyło w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie udział w kursie pn. „technolog robót wykończeniowych w budownictwie”.

więcej

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Grupa młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Głównym celem trzydniowego pobytu w byłej stolicy Polski była aktywizacja rozwoju intelektualnego uczestników wycieczki poprzez zapewnienie im dostępu do sektora usług społecznych.

więcej

OTRZĘSINY

We wtorek 4 października 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie miało miejsce przyjęcie w szeregi społeczności OHP nowo przyjętych w tym roku szkolnym uczestników.

więcej

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zawarło porozumienie o współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP we Wrocławiu.

więcej

SEMINARIUM PODSUMOWUJĄCE

W piątek 30 września 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się seminarium podsumowujące w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

więcej

PODRÓŻ DO MIEJSCA PAMIĘCI RAVENSBRUECK

W dniach 19-23 września siedemnastoosobowa grupa młodzieży wraz z trzema opiekunami z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała w niemieckim Ravensbrueck.

więcej

SPARTAKIADA SPORTOWA W PLESZEWSKIM CKiW

W piątek 23 września 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie oraz na terenie wielofunkcyjnego stadionu sportowego zarządzanego przez Sport Pleszew Spółka z o.o. odbyła się Spartakiada Sportowa, w której rywalizowali uczestnicy pleszewskiego Centrum.

więcej

GASTRO TRENDY

15 września 2011 r. kilkunastoosobowa grupa uczestników z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie pod opieką Małgorzaty Sobańskiej i Zofii Lach uczestniczyła w targach kulinarnych – Gastro Trendy

więcej

SEMINARIUM PRZYGOTOWAWCZE

W piątek 9 września w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się seminarium przygotowawcze w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek 6 września w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2011/12.

więcej

ATTRACTIVE SOUND FESTIVAL

W sobotę 27 sierpnia 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się impreza pn. „Attractive Sound Festival”.

więcej

POLSKO-NIEMIECKO-UKRAIŃSKA GRUPA MŁODZIEŻY W PLESZEWSKIM CENTRUM

Przez osiem dni, od 31 lipca do 7 sierpnia 2011 r., Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie gościło 42-osobową grupę młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy. Ich pobyt w pleszewskim Centrum odbył się w ramach projektu „NGO w środowiskach lokalnych” realizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich przy współpracy z niemiecką młodzieżówką Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) oraz ukraińską Młodzieżową Organizacją Społeczną „Europa Młoda” z Łucka.

więcej

WYCIECZKA DO RUMUNII

W dniach 09 – 19 lipca 2011r. dziesięcioosobowy zespół uczestników CKiW OHP w Pleszewie brał udział w projekcie „Let’s work together in Europe” realizowanym w ramach Programu Młodzież w Działaniu. Organizacją goszczącą było Stowarzyszenie Green Teach z miejscowości Candesti w Rumunii.

więcej

KURSY OŚRODKA SZKOLENIA ZAWODOWEGO CKiW OHP W PLESZEWIE

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie nawiązało współpracę z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu. Dzięki tej współpracy oferta pleszewskiego Ośrodka wzbogaciła się o szkolenia operatorów maszyn budowlanych i drogowych w zakresie: maszyny do robót ziemnych, maszyny do robót drogowych, maszyny różne i inne urządzenia techniczne.

więcej

KONFERENCJA AKADEMII MISTRZÓW SPORTU-MISTRZÓW ŻYCIA W PLESZEWSKIM CKiW

W dniach 7-8 czerwca 2011 r., w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się konferencja szkoleniowa Akademii Mistrzów Sportu-Mistrzów Życia pt. „SPORT RZEŹBI UMYSŁ, SERCE I CIAŁO - sportowa edukacja najmłodszych”.

więcej

SZKOLENIE KOMPUTEROWE ECDL

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie odbywa się kurs komputerowy ECDL ((Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych – European Computer Driving Licence) składający się z 7 modułów tematycznych (120 godzin).

więcej

SPOTKANIE WIELKANOCNE

We wtorkowe popołudnie 19 kwietnia 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne. Poprzedzone ono zostało Mszą Świętą odprawioną przez Księdza Dziekana Krzysztofa Grobelnego w pleszewskim kościele Najświętszego Zbawiciela.

więcej

NA TARGACH ROLNO-OGRODNICZYCH W PRZYGODZICACH

Piętnastoosobowa grupa uczestników i pracowników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z dyrektorem pleszewskiego CKiW Krystianem Piaseckim brała udział 17 kwietnia 2011 r. w XII Targach Rolno-Ogrodniczych w Przygodzicach.

więcej

TARGI EDUKACYJNE W CKiW OHP W PLESZEWIE

Uczniowie III klas pleszewskich gimnazjów zapoznali się z ofertą edukacyjną Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas Targów Edukacyjnych, które odbyły się 15 kwietnia 2011 r. w pleszewskim Centrum.

więcej

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Siedemdziesięciu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego, który odbył się w dniach 12-14 kwietnia 2011 r.

więcej

TARGI W POZNANIU

W dniach 29.03-01.04 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema.

więcej

TARGI EDUKACYJNE

W sobotę 26 marca 2011 r. podczas IV Kaliskich Targów Edukacyjnych w Hali Arena swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

SPRAWNY W ZAWODZIE W PLESZEWIE

W piątkowe popołudnie 18 marca 2011 r. laureaci I etapu Konkursu „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy” w zawodzie kucharz małej gastronomii, przeprowadzonego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, odebrali z rąk zastępcy dyrektora pleszewskiego CKiW Wiesławy Wawroskiej dyplomy i nagrody.

więcej

PLESZEWSKIE ELIMINACJE KONKURSU „SPRAWNY W ZAWODZIE, BEZPIECZNY W PRACY” W ZAWODZIE STOLARZ

W środę 16 marca 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się uroczystość wręczania nagród najlepszym uczestnikom pleszewskich eliminacji VIII edycji Konkursu „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy” w specjalności stolarz.

więcej

STRZELECKIE ELIMINACJE

W środowe popołudnie 9 marca 2011 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się eliminacje strzeleckie do kwietniowych zawodów o tytuł „najlepszego strzelca” CKiW OHP w Pleszewie.

więcej

TARGI MODY POZNAŃ

W dniach 1-3 marca 2011 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się wiosenna edycja Targów Mody Poznań.

więcej

TARGI OGRODNICZE GARDENIA W POZNANIU

W dniach 25-27 lutego 2011 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Targów Ogrodniczych Gardenia.

więcej

DELEGACJA Z FRANCJI W PLESZEWSKIM CKiW

W piątek 4 lutego 2011 r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała delegacja z Francji, a dokładniej z miejscowości Luitré znajdującej się w Bretanii.

więcej

POGADANKA O AIDS I HIV

20 stycznia 2011 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się pogadanka uczestników pleszewskiego CKiW z przedstawicielami Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Pleszewie.

więcej

WOŚP NA RAJDOWO

W niedzielę 9 stycznia 2011 r. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie razem z Grupą Rajdową Pleszew zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcejInformacje
Stronę internetową przygotowuje Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.