OHP Pleszew
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
  
Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie
CKiW OHP w Pleszewie

CKiW OHP w Pleszewie
Al. Wojska Polskiego 21, 63-300 Pleszew
tel./fax (062) 742-06-02
Aktualności 2012

ZAKOŃCZENIE KURSU POMOC KUCHENNA

W dniu 21 grudnia 2012r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkoleń „POMOC KUCHENNA”

więcej

SPOTKANIE WIGILIJNE

W środowy wieczór 19 grudnia 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się tradycyjne Spotkanie Wigilijne.

więcej

„NOWE PERSPEKTYWY” W PLESZEWIE

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Nowe Perspektywy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

KONKURS ŚWIĄTECZNY

W internacie pleszewskiego Centrum już teraz można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą konkursu na najładniejszy wystrój świąteczny pokoi i korytarzy, który to został właśnie rozstrzygnięty.

więcej

PRZY WIGILIJNYM STOLE Z BUŁGARAMI I TURKAMI

W dniach 10-14 grudnia 2012 r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała grupa młodzieży z miejscowości Bitilis położonej na południu Turcji oraz z Sliven znajdującej się w Bułgarii.

więcej

POMOC DLA CHOREGO MARCINA PARUSA

W piątek 14 grudnia 2012 r. w „Hotelu pod Plantami” znajdującym się na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się sprzedaż świątecznych stroików przygotowanych przez uczestników pleszewskiej placówki.

więcej

„MŁODZIEŻOWA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI 2” W PLESZEWIE

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończyły się specjalistyczne szkolenia zawodowe w ramach ogólnopolskiego projektu „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

KURS TECHNOLOG ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

W terminie od 5 listopada do 29 listopada 20121r. Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie – Ośrodek Szkolenia Zawodowego przeprowadził kurs technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie.

więcej

MANEWRY RATOWNICZE W PLESZEWSKIM CENTRUM

W sobotę 24 listopada 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się Manewry Ratownicze Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Powiatu Pleszewskiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

więcej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne Święto Niepodległości w środowisku Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebiegało w sposób niecodzienny i wyjątkowy.

więcej

KURS NA OPERATORÓW

Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Wrocławiu we współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie od dnia 30.08.2012r. do 14.10.2012r.

więcej

JESIEŃ W INTERNACIE

Uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którzy przebywają w internacie postanowili wykorzystać walory jesieni i za ich inicjatywą w pleszewskim Centrum ogłoszono konkurs pt „Jesień w internacie”.

więcej

MAU2 W PLESZEWIE

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęło realizację ogólnopolskiego projektu pn. „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2”.

więcej

NOWE PERSPEKTYWY

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęto realizację ogólnopolskiego projektu „Nowe perspektywy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU SZYCIE KONFENCJI LEKKIEJ

We wtorkowe popołudnie 23 października w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „SZYCIE KONFEKCJI LEKKIEJ” organizowanego przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego CKiW w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

więcej

DZIĘKOWALI NAUCZYCIELOM I PEDAGOGOM

W środowe popołudnie 17 października 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do obchodzonego trzy dni wcześniej Dnia Edukacji Narodowej.

więcej

WIZYTA DELEGACJI Z ROSJI

W dniach 08.10-13.10.2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała 11-osobowa delegacja z Rosji.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU - OBSŁUGA STEBNÓWKI

W dniu 10 października 2012r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „OBSŁUGA STEBNÓWKI” zorganizowanego przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego CKiW OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.

więcej

SEMINARIUM PODSUMOWUJĄCE W RAMACH PROJEKTU „PODRÓŻ DO MIEJSCA PRZESTROGI I PAMIĘCI RAVENSBRÜCK”

We wtorek 9 października 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się seminarium podsumowujące w ramach projektu "Podróż do miejsca przestrogi i pamięci Ravensbrück" Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU „POMOC KUCHENNA

We wtorkowe popołudnie 2 października w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „POMOC KUCHENNA” .

więcej

PODRÓŻ DO MIEJSCA PAMIĘCI RAVENSBRÜCK

W dniach 25-28 września 2012 r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży i opiekunów z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała w niemieckim Ravensbrück.

więcej

SZKOLENIE W RAMACH PROJEKTU „OHP JAKO REALIZATOR USŁUG RYNKU PRACY”

W dniach 17-20.09.2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się szkolenie doskonalące w ramach projektu systemowego „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

ZMARŁ ŚP. KAZIMIERZ KOŚCIELNY

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 16 września 2012 roku Pana Kazimierza Kościelnego.

więcej

SEMINARIUM PRZYGOTOWAWCZE W RAMACH PNWM

14 września 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się seminarium przygotowawcze w ramach projektu "Podróż do miejsca przestrogi i pamięci Ravensbrück" Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

więcej

SZKOLENIE DOSKONALĄCE DLA KADRY DORADCÓW ZAWODOWYCH I POŚREDNIKÓW PRACY

W piątek 7 września 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończyło się szkolenie doskonalące dla doradców zawodowych i pośredników pracy zatrudnionych w Młodzieżowych Centrach Kariery oraz Punktach Pośrednictwa Pracy.

więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/13

We wtorek 4 września 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/13.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU

We wtorkowe popołudnie 28 sierpnia w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „KRAWCOWA -SZWACZKA” organizowanego przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego CKiW w Pleszewie

więcej

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

We wtorkowe popołudnie 14 sierpnia 2012 roku przy pomniku „Chwały artylerzystom” znajdującego się na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji Święta Wojska Polskiego, które ustanowione zostało na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, stoczonej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

więcej

NABÓR UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU „NOWE PERSPEKTYWY”

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęło realizację ogólnopolskiego projektu „Nowe perspektywy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

NABÓR UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU „MŁODZIEŻOWA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI 2”

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęło nabór kandydatów do udziału w ogólnopolskim projekcie „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet I, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3).

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSÓW

W dniu 27.07.2012r. zostały zakończone kursy pomoc kuchenna jak i specjalista nowych trendów w kuchni.

więcej

EGZAMINY ZAWODOWE W PLESZEWSKIM CKiW

18 lipca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończył się etap praktyczny zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie kucharz małej gastronomii.

więcej

Zakończenie kursu dziurkarko-guzikarki

W dniu 12.07.2012r. został zakończony kurs dziurkarko - guzikarki. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim

więcej

KURS NA OPERATORÓW KOPARKO-ŁADOWARKI

1 lipca 2012 roku zakończył się kurs na operatorów koparko-ładowarki organizowany przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Wrocławiu we współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 29 czerwca 2012 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończyli rok szkolny. Ponad 200 uczniów Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymało świadectwa.

więcej

SPOTKANIE Z ZAWODNIKAMI WRC PLESZEW

W czwartkowe popołudnie 21 czerwca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestnicy pleszewskiego Centrum oraz grupa dzieci i młodzieży z Pleszewa i okolic spotkała się z zawodnikami „WRC Pleszew”.

więcej

ZJAZD ABSOLWENTÓW

W dniach 15-16 czerwca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywali byli wychowankowie pleszewskiego Centrum.

więcej

KURS TECHNOLOG ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH

W dniach od 19 marca do 6 czerwca 2012r. Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie – Ośrodek Szkolenia Zawodowego przeprowadził kurs technolog robót wykończeniowych dla 10 osób bezrobotnych z powiatu Jarocińskiego.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU KOMPUTEROWEGO

We wtorek 5 czerwca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie nastąpiła uroczystość zakończenia kursu komputerowego.

więcej

DNI SPORTU

W poniedziałek 4 czerwca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie nagrodzono zwycięzców klasyfikacji generalnej oraz laureatów poszczególnych konkurencji sportowych rozgrywanych w pleszewskim Centrum na przełomie maja i czerwca w ramach „Dni Sportu”.

więcej

DRZWI OTWARTE W PLESZEWSKIM CKiW

We wtorek 29 maja 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się „Drzwi Otwarte” pleszewskiego Centrum.

więcej

„SPRAWNY W ZAWODZIE” - CZĘŚĆ FINAŁOWA IX EDYCJI W PLESZEWSKIM CKiW

W piątek 18 maja 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Komendant Główny OHP Jerzy Mormul dokonał uroczystego zakończenia części finałowej IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie”

więcej

CZĘŚĆ FINAŁOWA „SPRAWNEGO W ZAWODZIE” W PLESZEWIE – CEREMONIA OTWARCIA

W środę 16 maja 2012 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęła się część finałowa IX edycji Konkursu „Sprawny w zawodzie” w zawodach: kucharz małej gastronomii oraz stolarz.

więcej

STRZELALI O PUCHAR DYREKTORA

24 kwietnia 2012 r. laureaci zawodów strzeleckich odebrali dyplomy oraz cenne nagrody, które wręczyła im zastępca dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Wiesława Wawroska.

więcej

TARGI ROLNO-OGRODNICZE

22 kwietnia 2012 r. kilkuosobowa grupa uczestników i pracowników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięła udział w największej imprezie wystawienniczej regionu - Targach Rolno-Ogrodniczych, które zorganizowane zostały na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

więcej

KURSY W PLESZEWSKIM CENTRUM

20 kwietnia 2012 r. w bazie szkoleniowej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęły się kursy operatorów urządzeń: zagęszczarki i ubijarki wibracyjnej, przecinarki do nawierzchni dróg, ręcznych narzędzi udarowych, pił mechanicznych do ścinki drzew.

więcej

HAPPENING ANTYNIKOTYNOWY

W środę 18 kwietnia 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbył się Happening antynikotynowy, w którym wzięli udział uczestnicy pleszewskiego Centrum.

więcej

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY ORAZ PREZENTACJI PIEŚNI RELIGIJNEJ

W czwartek 12 kwietnia 2012 r. grupa uczestników z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie (Daria Leśna, Amanda Mazurowska, Karol Makota, Katarzyna Mroczka, Julia Stepa) uczestniczyła w Gostyniu w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej oraz Prezentacji Pieśni Religijnej Młodzieży OHP.

więcej

POSIEDZENIE RADY PROGRAMOWEJ CKiW

W dniu 3 kwietnia 2012 roku odbyło się posiedzenie Rady Programowej Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie. Otwarcia i przedstawienia porządku posiedzenia dokonał przewodniczący Rady – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Kościelny.

więcej

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

We wtorek 3 kwietnia 2012 r., tradycyjnie jak co roku, w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się Śniadanie Wielkanocne.

więcej

TARGI DREMA i FURNICA

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży wraz z instruktorami praktycznej nauki zawod z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zwiedziła tegoroczną edycję imprez targowych.

więcej

PRELEKCJA NT. HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

W czwartek 29 marca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Joanna Jarek-Janicka i Jolanta Tańczyn z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu przeprowadziły prelekcję nt. honorowego krwiodawstwa.

więcej

SZKOLENIE Z ZAKRESU ANIMACJI WOLNEGO CZASU

We wtorkowe popołudnie 20 marca 2012 r. Komendant Główny OHP Jerzy Mormul spotkał się grupą uczestników, którzy w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie biorą udział w szkoleniu z zakresu animacji wolnego czasu .

więcej

SZKOLENIE INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU

Komendant Główny OHP Jerzy Mormul spotkał się z uczestnikami szkolenia, które odbyło się w dniach 13-16 marca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ

Dnia 6 marca 2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbył się etap podstawowy VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.

więcej

NOWO OTWARTY OŚRODEK SZKOLENIOWY CKiW PLESZEW

11 lutego 2012 r. oddano do użytku świeżo odrestaurowany Ośrodek Szkoleniowy „Kasyno” znajdujący się na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcejInformacje
Stronę internetową przygotowuje Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.