OHP Pleszew
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
  
Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie
CKiW OHP w Pleszewie

CKiW OHP w Pleszewie
Al. Wojska Polskiego 21, 63-300 Pleszew
tel./fax (062) 742-06-02
Aktualności 2015

OPŁATKOWE SPOTKANIE Z KOLĘDĄ

W piątek 18 grudnia 2015 r. grupa uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z zastępcą dyrektora CKiW OHP w Pleszewie Wiesławą Wawroską uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym.

więcej

SPOTKANIE WIGILIJNE

Z udziałem prawie dwustu osób w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno” wchodzącym w skład Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się 17 grudnia 2015 r. tradycyjne Spotkanie Wigilijne uczestników pleszewskiego Centrum, kadry oraz zaproszonych gości.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU POMOC KUCHENNA

3 grudnia 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „Pomoc kuchenna”. Kurs przeprowadzony został przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

więcej

ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

W czwartek 26 listopada w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, przeprowadzonego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU KRAWCOWA - SZWACZKA

W piątkowe popołudnie 20 listopada 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „Krawcowa - Szwaczka” przeprowadzonego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

więcej

AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek 19 listopada 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się akademia upamiętniająca niedawno obchodzoną 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej

EUROPEJSKA MOBILNOŚĆ - SZANSA NA SUKCES BIS

Dziesięcioosobowa grupa młodzieży – uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie – rozpoczęła trzytygodniowe staże gastronomiczne w hotelach i restauracjach w Spoleto.

więcej

ZAKOŃCZENIE KURSU KRAWCOWA - SZWACZKA

W czwartkowe popołudnie 29 października 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „Krawcowa - Szwaczka” przeprowadzonego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

więcej

DZIEŃ JABŁKA

Już kolejny rok z rzędu w naszym Centrum obchodzony był „Dzień Jabłka”. 29 października 2015 r. przedstawiciele Rady Młodzieżowej Internatu pleszewskiego centrum Joanna Kolman, Joanna Sobala i Kacper Robaczewski rozdawali młodzieży oraz kadrze jabłka.

więcej

SPARTAKIADA SPORTOWA

W środowe popołudnie14 października 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się spartakiada sportowa.

więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W środę 14 października 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

więcej

TARGI DREMA, FURNICA ORAZ SOFAB

Dziesięciu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie oraz dwóch instruktorów praktycznej nauki zawodu odwiedziło 9 października 2015 r. tegoroczną edycję Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA oraz Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB, które odbyły się w Poznaniu.

więcej

WIELKOPOLSKI FESTIWAL RZEMIOSŁA W PLESZEWIE

W piątek 18 września 2015 r. w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie odbył się III Wielkopolski Festiwal Rzemiosła. W jego trakcie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zawarło porozumienie o współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Kaliszu oraz z Cechem Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie.

więcej

DNI OGRODNIKA

12 września 2015 roku grupa uczestników i pracowników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięła udział w XVII Dniach Ogrodnika - Targach Międzynarodowych odbywających się na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLENIOWEGO 2015/2016

We wtorek 8 września 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkoleniowego 2015/2016.

więcej

„GINĄCE ZAWODY POMYSŁEM NA PRZYSZŁOŚĆ” – ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbędzie się w dniach 8-10 września br. wizyta studyjna Komitetu Monitorującego oraz Międzynarodowa Konferencja podsumowująca projekt „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

„Europejska Mobilność — Szansa na Sukces"

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy OHP w Pleszewie kończy realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego „Europejska Mobilność — Szansa na Sukces".

więcej

II MIEJSCE UCZESTNIKÓW W KONKURSIE KULINARNYM

Uczestnicy pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zajęli II miejsce w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo „Potrawy z ziemniaków”, który odbył się 23 sierpnia 2015 r. w Centrum Edukacyjno-Wystawowym Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Marszewie podczas XXII Krajowych Dni Ziemniaka.

więcej

ZGRUPOWANIE KADRY KALISKIEGO OZPN

W dniach 22-25 lipca 2015 r. w ramach akcji „Lato 2015” w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała kadra (rocznik 2004) kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

więcej

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Ochotnicze Hufce Pracy były jednym z głównych organizatorów Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej, które odbyły się w dniach 15-16 lipca 2015 r. w Jankowie Przygodzkim (województwo wielkopolskie).

więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W piątek 26 czerwca 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

więcej

POMYSŁ NA SIEBIE

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Pomysł na siebie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ KADRY PLESZEWSKIEGO CENTRUM

Kolejna grupa pięcioosobowa kadry Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie uczestniczyła w wizycie studyjnej we Włoszech w ramach projektu "Europejska Mobilność - Szansa na Sukces" finansowanego ze środków Programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna.

więcej

EGZAMIN CZELADNICZY

27 maja 2015 r. zakończył się etap praktyczny egzaminu czeladniczego w zawodzie cukiernik, który odbywał się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

KURSY ZAWODOWE W RAMACH PROJEKTU „GINĄCE ZAWODY POMYSŁEM NA PRZYSZŁOŚĆ”

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie dobiegają końca kursy zawodowe w zawodach podstawowych w ramach projektu „Ginące zawody pomysłem na przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

„KU PRZESTRODZE”

W dniu 22 maja 2015r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie gościła młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Pleszewie, która przedstawiła montaż słowno –muzyczny pod tytułem „Ku przestrodze”.

więcej

RÓWNI NA RYNKU PRACY

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Ginące zawody pomysłem na przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

GINĄCE ZAWODY POMYSŁEM NA PRZYSZŁOŚĆ

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Ginące zawody pomysłem na przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 21-23 kwietnia 2015. r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, będący uczniami trzecich klas Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy, zdawali egzamin gimnazjalny. Obejmował on trzy części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i językową.

więcej

DNI OLIMPIJCZYKA W RACOCIE

Uczestnik Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Dawid Kosiński zajął 3. miejsce w Biegu Przełajowym, który odbył się 18 kwietnia 2015 r. podczas Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka w Racocie.

więcej

ZAPOZNAWALI SIĘ Z OBRABIARKAMI I NARZĘDZIAMI DO OBRÓBKI DREWNA

Grupa uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu w zawodzie stolarz uczestniczyła 17 kwietnia 2015 r. w wiosennych Dniach Otwartych w Salonie Wystawowym firmy Felder we Wrześni.

więcej

SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW DZIECKA

W czwartek 16 kwietnia 2015 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, w ramach obchodzonego w Pleszewie Tygodnia Obywatelskiego, uczestniczyli w debacie nt. ,,Czy społecznicy zmieniają świat?'', które miało miejsce w miejscowym kinie „Hel”.

więcej

GINĄCE ZAWODY POMYSŁEM NA PRZYSZŁOŚĆ

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozpoczęła się realizacja projektu „Ginące zawody pomysłem na przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

OBCHODY ROCZNICOWE – ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

W piątek 10 kwietnia 2015 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięli udział w obchodach 75. rocznicy zbrodni katyńskiej popełnionej przez NKWD na polskich oficerach oraz 5. rocznicy katastrofy polskiego samolotu rządowego Tu-154M w Smoleńsku.

więcej

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

We wtorek 31 marca 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne z udziałem dyrekcji, pracowników i młodzieży pleszewskiego Centrum oraz kadry nauczycielskiej Stowarzyszenia „Edukacja-Młodzież”.

więcej

OZDOBY ŚWIĄTECZNE W INTERNACIE

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy w internacie na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie można zaobserwować pokoje i korytarze przyozdobione dekoracjami świątecznymi.

więcej

KALISKIE TARGI EDUKACYJNE

W piątek 20 marca 2015 r. w Hali Arena w Kaliszu odbyły się VIII Kaliskie Targi Edukacyjne. Swoją ofertę zaprezentowały szkoły oraz placówki związane z działalnością edukacyjną, kulturalną i turystyczną. Swoje stanowisko miało również Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA FLORYSTA

We wtorek 17 marca 2015r. odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „FLORYSTA” na zlecenie firmy Edufin Usługi Księgowe i szkoleniowe w Pleszewie, realizowanego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie.

więcej

KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ MŁODZIEŻY OHP

W czwartek 12 marca 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbył się etap podstawowy dziesiątego, jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP.

więcej

WARSZTATY TANECZNE ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA PRZYGODZICE

W dniach 16-21 lutego 2015 r. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie gościło grupę młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”.

więcej

ZGRUPOWANIE PIŁKAREK OSTROVII W PLESZEWSKIM CENTRUM

W dniach 16-18 lutego 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przebywała kadra piłkarek Ostrovii 1909.

więcej

RÓWNI NA RYNKU PRACY

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Równi na rynku pracy” w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

WALENTYNKI W PLESZEWSKIM CENTRUM

Coroczne święto zakochanych przypada 14 lutego. Dzień ten staje się okazją do obdarowywania się upominkami oraz liścikami z wyznaniami miłosnymi.

więcej

DBAJ O PŁUCA

W piątek 16 stycznia 2015 r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się profilaktyczna akcja „Dbaj o płuca” prowadzona przez Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Pleszewie.

więcej

„EUROPEJSKA MOBILNOŚĆ – SZANSA NA SUKCES”

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie realizuje projekt pn. „Europejska mobilność – szansa na sukces” w ramach programu „Erasmus+”.

więcej

Informacje
Stronę internetową przygotowuje Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.