OHP Pleszew
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
  
Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie
CKiW OHP w Pleszewie

CKiW OHP w Pleszewie
Al. Wojska Polskiego 21, 63-300 Pleszew
tel./fax (062) 742-06-02
Aktualności 2016

„OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ – EFS”

Metamorfozą każdego uczestnika zakończyły się w grudniu 2016 r. warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, w których brali udział wszyscy uczestnicy projektu „Obudź swój potencjał – EFS” realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

SPOTKANIE WIGILIJNE

21 grudnia w godzinach popołudniowych społeczność pleszewskiego Centrum oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

więcej

TRADYCYJNE RZEMIOSŁO - CUKIERNIK

Umiejętności wypieku różnego rodzaju ciast, tajniki przygotowywania ciast drożdżowych, kruchych, biszkoptowych według tradycyjnych receptur były głównym tematem kursu w ramach ginących zawodów w zawodzie CUKIERNIK, który realizowany był w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie w okresie od 28 listopada do 10 grudnia 2016 r.

więcej

GÓRA GROSZA

Do 9 grudnia trwała XVII edycja Akcji Góra Grosza, w którą aktywnie włączyła się młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

KURS KRAWIECKI – SZYCIE KONFEKCJI LEKKIEJ

Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie zrealizował „KURS KRAWIECKI - SZYCIE KONFEKCJI LEKKIEJ” dla jednej osoby bezrobotnej skierowanej z Powiatowego Urzędu Pracy z Ostrowa Wielkopolskiego.

więcej

KURS KELNER

Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie zrealizował kurs dla 25 osób bezrobotnych w zawodzie KELNER.

więcej

Mikołajki

6 grudnia obchodzimy Mikołajki, w tym dniu zgodnie z tradycją, młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie obdarowywała się słodkimi upominkami. Rozstrzygnięty został także mikołajkowy konkurs.

więcej

„Akcja Aktywizacja – EFS”

W Centrum Kształcenia i Wychowania oHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Akcja Aktywizacja – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

Mariusz Kurc „Człowiek w drodze. Własne świadectwo”

30 listopada 2016 r. młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestniczyła w spotkaniu z wyjątkowym podróżnikiem – Mariuszem Kurcem.

więcej

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Spełniam uczynki miłosierdzia”

Wychowanka Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Aleksandra Ludwiczak otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem „Spełniam uczynki miłosierdzia”, którego organizatorem było Krajowe Duszpasterstwo Ochotniczych Hufców Pracy.

więcej

„Profilaktyka FASD – wczesna edukacja, późniejsze efekty”

W dniu 29 listopada 2016 r. młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Profilaktyka FASD – wczesna edukacja, późniejsze efekty” realizowanych przez Wielkopolską Fundację ETOH z Poznania.

więcej

OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ – EFS

Uczestnicy projektu „Obudź swój potencjał – EFS” realizowanego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończyli dziś (29 listopada) kursy zawodowe. Przystąpili do egzaminu zawodowego, podczas którego musieli wykazać się zdobytymi w trakcie kursu wiedzą i umiejętnościami.

więcej

WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zaangażowała się z w pomoc bezdomnym zwierzętom. W dniu 23 listopada 2016 r. z inicjatywy uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej „Stowarzyszenie Edukacja Młodzież” odbyła się zbiórka pieniędzy na zakup karmy dla psów. Po udanej zbiórce, z zakupioną karmą, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do schroniska „Azyl dla psa” w Pleszewie.

więcej

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 15 listopada 2016 r. młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej

„EUROPEJSKA MOBILNOŚĆ – SZANSA NA SUKCES TRIO”

Już w niedzielę 30 października 2016 r. pierwsza dwunastoosobowa grupa uczniów w zawodzie kucharza w Zasadniczej Szkole Zawodowej lub w Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w Pleszewie udaje się do włoskiego Spoleto, gdzie - w ramach realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie projektu pn. „Europejska mobilność – szansa na sukces TRIO”

więcej

AKCJA SPRZĄTANIA GROBÓW

26 października 2016 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z opiekunami: Ryszardem Ryczko i Martą Trzaską udali się na pleszewski cmentarz komunalny w celu uporządkowania zaniedbanych i zapomnianych grobów.

więcej

PODZIĘKOWALI NAUCZYCIELOM

W środę 26 października 2016 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestnicy pleszewskiego Centrum zaprezentowali część artystyczną pn. „Duża przerwa”.

więcej

OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Obudź swój potencjał - EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

SPARTAKIADA SPORTOWA

W czwartek 20 października 2016 r. na terenie wielofunkcyjnego stadionu sportowego zlokalizowanego obok Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się Spartakiada Sportowa, w której udział wzięli uczestnicy pleszewskiego Centrum.

więcej

IV WIELKOPOLSKI FESTIWAL RZEMIOSŁA

W piątek 23 września 2016 r. na terenie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie odbył się IV Wielkopolski Festiwal Rzemiosła. W trakcie trwania targów wśród licznych stoisk lokalnych producentów, przetwórców i usługodawców znalazło się także stoisko przygotowane przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

ZAWODY SPORTOWE

22 września 2016 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się zawody sportowe.

więcej

SPRZĄTANIE ŚWIATA

We wtorek 20 września 2016 roku uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięli udział w sprzątaniu terenu znajdującego się na terenie pleszewskiego CKiW, przyłączając się w ten sposób do akcji sprzątania świata.

więcej

POŻEGNALI LATO NA SPORTOWO

W niedzielę 18 września 2016 r. dwunastu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięło udział w Wysocku Wielkim w imprezach organizowanych przez miejscowy Terenowy Klub Olimpijczyka - XXXI Biegu Olimpijskim oraz XXI Memoriale Józefa Russka.

więcej

TARGI DREMA, FURNICA I SOFAB

16 września 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich dziesięciu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu Grzegorzem Dumą i Robertem Rudzińskim uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Drema, Furnica i Sofab.

więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLENIOWEGO 2016/2017

Uroczysta inauguracja roku szkoleniowego 2016/2017 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się we wtorek 6 września 2016 r. Zgromadzonych na sali nauczycieli, kadrę opiekuńczo-wychowawczą oraz uczestników pleszewskiego Centrum powitała zastępca dyrektora pleszewskiego Centrum Wiesława Wawroska.

więcej

ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA BRUKARZ

W piątek 2 września w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „BRUKARZ” na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie organizowanego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

LIST KOMENDANTA GŁÓWNEGO

List Komendanta Głównego z okazji rozpoczęcia roku szkoleniowego 2016/2017.

więcej

ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA BRUKARZ

We wtorek 9 sierpnia 2016 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „brukarz” organizowanego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

OBÓZ TANECZNY W PLESZEWSKIM CENTRUM

W ramach trwającej akcji „Lato 2016” kilkunastu młodych adeptów sztuki tanecznej ze Studia Tańca Escudo, pod opieką trenerów i szkoleniowców, przebywało w dniach 21-28 lipca 2016 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

KURS PIELĘGNACJA TERENÓW ZIELONYCH

W piątek 22 lipca 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia pn. „pielęgnacja terenów zielonych” realizowanego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży CKiW OHP w Pleszewie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.

więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W piątek 24 czerwca 2016 r. w plenerowej scenerii odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

ZAKOŃCZYLI SZKOLENIE Z ZAKRESU OBSŁUGI WÓZKÓW JEZDNIOWYCH

W poniedziałek 20 czerwca 2016 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia pn. „Obsługa wózka jezdniowego podnośnikowego z wyłączeniem specjalizowanych z bezpieczną wymianą butli”.

więcej

Młodzież pleszewskiego Centrum zapomnianym żołnierzom

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. w Jankowie Przygodzkim miał miejsce finał uroczystości, której głównym punktem było poinformowanie o wydanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę postanowieniu, w którym odznaczył on pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski księdza Franciszka Kuchowicza.

więcej

KURS KOMPUTEROWY

Dziewięciu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odebrało 16 czerwca 2016 r. zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu komputerowego pn. „Podstawy pracy w sieci” realizowanego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

PRZESZKOLONO UCZESTNIKÓW Z PIERWSZEJ POMOCY

Dziesięciu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży, zakończyło zajęcia z podstaw udzielania pierwszej pomocy.

więcej

OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trwa realizacja projektu „Obudź swój potencjał - EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

NAJLEPSI NA MANEWRACH

W piątek 10 czerwca 2016 r w Górze odbyły się VI Młodzieżowe Manewry Wosjkowo-Ratowniczo-Gaśnicze. Zawody odbyły się w trzech kategoriach, przy czym najliczniej obsadzona była kategoria, w której rywalizowali uczestnicy z jednostek Ochotniczych Hufców Pracy (12 drużyn).

więcej

MISJE POKOJOWE ONZ W OCZACH DZIECI

W czwartek 9 czerwca 2016 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Misje Pokojowe ONZ w oczach dzieci”, do którego zgłoszono 49 prac.

więcej

„BEZPIECZNE WAKACJE”

W dniach 8-9 czerwca 2016 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie brali udział w szkoleniu „Bezpieczne wakacje” realizowanym przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

SZKOLENIE Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY

Czterdziestu dwóch uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięło udział w dniach 7-9 czerwca 2016 r. w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy realizowanym przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

ZWYCIĘŻYŁ W KONKURSIE PAPIESKIM

Uczestnik Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Dominik Kijas okazał się bezkonkurencyjny w szesnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. „Święty Jan Paweł II orędownik miłosierdzia, inicjator Światowych Dni Młodzieży” w kategorii plastyka, którego wyniki ogłoszone zostały 7 czerwca 2016 r. podczas uroczystej gali w Wadowickim Centrum Kultury.

więcej

PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Kadra Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie brała udział w przygotowaniu do realizacji zajęć, które miały miejsce podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka.

więcej

ZAWODY SPORTOWE W DZIEŃ DZIECKA

Na sportowo spędzili środowe popołudnie 1 czerwca 2016 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Z okazji Dnia Dziecka z inicjatywy kadry wychowawczej oraz Młodzieżowej Rady Internatu zorganizowano w placówce zawody sportowe, w których uczestniczyło blisko pięćdziesięciu uczestników.

więcej

KINOMANIACY Z PLESZEWSKIEGO CENTRUM

Grupa uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z wychowawcami Piotrem Zydorowiczem, Katarzyną Marks-Kozłowicz oraz Tadeuszem Grobysem cyklicznie – raz w miesiącu - chodzi na filmy do pleszewskiego kina „Hel” oraz bierze udział w panelu dyskusyjnym.

więcej

OGŁOSZENIE

Sprzedaż Pojazdu Ciężarowego - Ford Transit

więcej

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W czwartek 12 maja 2016 r. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięło udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, które odbywają się aktualnie (12-15 maja 2016 r.) na terenie całego kraju.

więcej

NALEPSI STRZELCY W PLESZEWSKIM CENTRUM

W środowe popołudnie 11 maja 2016 r. uczestnicy pleszewskiego Centrum, pod opieką wychowawców, rywalizowali w zawodach strzeleckich o puchar Dyrektora CKiW.

więcej

ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (12-15.05.2016 r.) Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie zaprasza w czwartek 12 maja 2016 r. w godz. 10:00-14:00 na bezpłatne atrakcje przygotowane z tej okazji.

więcej

REKRUTACJA DO PROJEKTU "OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ - EFS”

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie prowadzi nabór do projektu "Obudź swój potencjał - EFS" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

KURSY OBSŁUGI MASZYN BUDOWLANYCH

Przez blisko dwa miesiące w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie realizowane były kursy obsługi maszyn budowlanych – na operatorów koparko-ładowarki, koparki jednonaczyniowej, walca drogowego oraz operatorów przecinarek do nawierzchni dróg.

więcej

KURS FLORYSTY

W środę 20 kwietnia 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia „Podstawowy kurs florystyczny”, realizowanego przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

więcej

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 18-20 kwietnia 2016 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którzy są uczniami trzecich klas Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy, zdawali egzamin gimnazjalny.

więcej

PRZY STOLE WIELKANOCNYM

We wtorkowe popołudnie 22 marca 2016 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się uroczyste Spotkanie Wielkanocne.

więcej

PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY

Przygotowania do Wielkanocy przebiegają pełną parą. Nie sposób sobie wyobrazić Święta Wielkanocne bez lukrowanych i pachnących bab, zajączków wielkanocnych, kolorowych mazurków i innych specjałów kulinarnych charakterystycznych dla tego okresu.

więcej

Informacje
Stronę internetową przygotowuje Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.