Ochotnicze Hufce Pracy

Egzamin ósmoklasisty w pleszewskim OHP

Pomimo  zbliżającego się końca roku szkolnego młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP nie zwalnia tempa. Uczniowie tutejszej   szkoły podstawowej  intensywnie przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty, który podobnie jak w całym kraju – zaplanowany jest na drugą połowę czerwca.

Panująca pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w prowadzeniu zajęć z podopiecznymi  placówki. Podobnie jak młodzież  z innych szkół w całym kraju, tak i uczniowie z Centrum cały czas uczą się zdalnie. Codziennie odbywają zajęcia według planu  i realizują  program nauczania.

Sytuacja jest wyjątkowa i trzeba było sobie poradzić z nieprzewidzianymi okolicznościami. Młodzież odbywa lekcje zdalnie,  w każdej chwili może  też kontaktować się z nauczycielami, instruktorami praktycznej  nauki zawodu i wychowawcami  i uzyskać  pomoc. Muszę jednak przyznać, że mamy mnóstwo sygnałów od  naszych podopiecznych, że bardzo tęsknią za szkołą i swoimi kolegami. Liczą też, że we wrześniu będą mogli się już spotkać osobiście. I my też mamy taką nadzieję. – tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Lekcje przez internet będą się odbywały do końca roku szkolnego. Trwają też przygotowania do egzaminu dla ósmoklasistów.

Mamy już wytyczne odnośnie przeprowadzenia egzaminów w formie stacjonarnej. Odbędą się one na dużej sali w Ośrodku Szkoleniowym Kasyno przy zachowaniu wszelkich reżimów sanitarnych. Młodzież będzie podzielona na małe grupy, aby nie miała ze sobą kontaktu i zachowana została odpowiednia odległość. Ponadto obowiązkowe podczas egzaminu będą maseczki i rękawiczki. wylicza Izabela Werner, dyrektor szkoły działającej na terenie CKiW.

16 czerwca odbędzie się egzamin z języka polskiego, 17 z matematyki.  Na  18  czerwca zgodnie z wytycznymi   Ministerstwa Edukacji Narodowej zaplanowano egzamin  z języka nowożytnego.

 

Tekst: Magdalena Wojciechowska

 

Font Resize