Ochotnicze Hufce Pracy

Gaszyn Challenge dla Antosia

Pracownicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie włączyli się do wspierania zbiórki dla Antosia Grzesiaka walczącego  glejakiem. To kolejna pleszewska instytucja, która wzięła udział w akcji Gaszyn Challenge i zbierała pieniądze na ratowanie życia chorego chłopca.

Do wyzwania  CKiW OHP mianowało Osiedle Królewskie z Pleszewa i zostało ono przyjęte. Pracownicy   ochoczo przystąpili do wykonywania zadania w ten sposób solidaryzując się z Antosiem. Na placu Centrum  panie robiły przysiady, panowie- pompki.

Każda forma pomocy jest ważna i z chęcią włączyliśmy się do akcji, która może pomóc małemu Antosiowi. Wielu z nas jest rodzicami i każdy zdaje sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znalazł się sam chłopczyk i jego rodzina. Mamy nadzieję, że wspólnie  z innymi instytucjami i organizacjami  uda się uzbierać odpowiednią kwotę, która pozwoli na kosztowne leczenie, jakiemu musi zostać poddany. – tłumaczy Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie do wyzwania mianowało kolejne trzy miejscowe instytucje- Stowarzyszenie Edukacja-Młodzież, Dom Pomocy Społecznej i  Środowiskowy Dom Samopomocy.

 

Tekst: Magdalena Wojciechowska.

Font Resize