Ochotnicze Hufce Pracy

Kartka dla Przemka Ledziana

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odpowiedziało na  apel niepełnosprawnego  Przemka Ledziana, który chce pobić rekord świata  w otrzymywaniu pocztówek. Jeśli uzbiera ich milion- trafi do Księgi Rekordów Guinnessa. Warunek- żadna z pocztówek nie może się powtórzyć.

O Przemku Ledzianie z Olechowa w województwie łódzkim zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą ogólnopolskich mediów. To dzięki nim świat dowiedział się, że chory 28 latek ma wyjątkowe  marzenie do spełnienia i każdy może mu w tym pomóc. Czeka więc na widokówki z całego świata, które pozwolą mu   pobić rekord Guinnessa.

Pomyśleliśmy, że warto włączyć się do akcji i pomóc w spełnieniu marzenia Przemka. Dlatego wysłaliśmy pocztówkę z najciekawszymi i najbardziej charakterystycznymi miejscami w Pleszewie. Wiemy, że Przemek każdą kartkę dokładnie ogląda i mamy nadzieję, że kiedyś wpadnie z wizytą do naszego miasta. Wierzymy też, że uda mu się osiągnąć cel i wkrótce usłyszymy, że trafił do księgi rekordów.  Zachęcam więc wszystkich, aby poszli w nasze ślady i pomogli mu spełnić marzenie. – powiedział Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Przemysław Ledzian jest osobą niepełnosprawną, u której zdiagnozowano aż  23 choroby. Mimo to nie poddaje się i co istotne- sam pomaga innym. W swoim regionie znany jest jako społecznik, który angażuje się w wiele przedsięwzięć. Udało mu się też odwiedzić wiele krajów, jednak ma świadomość, że do wszystkich, o których zwiedzeniu marzy – nie będzie miał szans dotrzeć. Dlatego pocztówki oprócz tego, że pozwolą mu na zawsze zapisać się w światowych rekordach  – są też dla niego oknem na świat.

Tekst: Magdalena Wojciechowska.

Font Resize