Ochotnicze Hufce Pracy

Kolejne remonty w Centrum

Ciąg dalszy remontów w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Po modernizacji dachu zabytkowej stołówki, który ma się zakończyć do ostatniego dnia sierpnia- przyszła pora na kolejne inwestycje. Tym razem  placówka przymierza się do modernizacji trzech  budynków, które są przeznaczone dla jej podopiecznych. Przetarg już został ogłoszony.

Tegoroczne wakacje to pracowity okres  dla CKiW w Pleszewie. W czerwcu ruszył remont dachu zabytkowej stołówki, a za moment ma się rozpocząć modernizacja budynku wewnątrz.

Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego remontu samej stołówki. To nie będzie pierwsza odnowa  tego wnętrza, bowiem co kilka lat zgodnie z wytycznymi sanitarnymi – taka modernizacja jest przeprowadzana. Stołówka służy nie tylko za miejsce, w którym  posiłki spożywa nasza młodzież. Pełni ona również rolę warsztatów gastronomicznych. – wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Jednak odnowa  stołówki to nie  wszystko. W planach są remonty jeszcze dwóch innych budynków znajdujących się na terenie Centrum.

Równocześnie chcemy zmodernizować pierwsze piętro w internacie. Tam mają powstać pomniejszone pokoje dla naszych uczniów. Te, które są obecnie- są zbyt duże i nieekonomiczne, bo trudniej je zagospodarować. Remont ma objąć też warsztat ślusarsko-budowlany, w którym nasza młodzież odbywa zajęcia praktyczne. To ogólny zakres zadań , bowiem  szczegóły wszystkich prac zostały określone w postępowaniu przetargowym.- dodaje dyrektor.

Centrum Kształcenia i Wychowani OHP w Pleszewie  funkcjonuje od 27 lat.  Przez ten czas  wszystkie  obiekty należące do placówki były sukcesywnie remontowane. Budynki zostały poddane termomodernizacji, co spowodowało też spore oszczędności w ich ogrzewaniu. Wymieniono też wszystkie okna, wyremontowano większość pokryć dachowych.

Tekst: Magdalena Wojciechowska.

 

Font Resize