Ochotnicze Hufce Pracy

Koniec roku szkolnego w pleszewskim CKiW OHP

To nie było typowe i tradycyjne zakończenie roku szkolnego dla podopiecznych z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Tym razem nie było pożegnalnej akademii i wręczania świadectw oraz nagród za najlepsze wyniki w szkole, a wszystko przez pandemię koronawirusa, która pokrzyżowała edukacyjne plany we wszystkich polskich szkołach. Nie mniej znalazł się sposób, aby wspólnie zakończyć rok szkolny 2019/2020.

Podczas ostatnich zajęć szkolnych nauczyciele i dyrekcja pożegnali się z uczniami drogą …elektroniczną. Innej możliwości nie było, więc skorzystano dobrodziejstwa internetu.

Podziękowaliśmy sobie za wspólną pracę, którą wykonywaliśmy przez  dziesięć  miesięcy roku szkolnego i życzyliśmy udanych wakacji oraz powrotu do szkoły we wrześniu, ale już  w murach placówki. Niektórzy wychowankowie  opuszczają nas  już jako absolwenci. Mam tu na myśli osoby kończące szkołę branżową. Od nowego roku szkolnego w nasze progi zawitają nie tylko nowi uczniowie, ale  wrócą też ci, którzy będą  kontynuować naukę czy to w szkole podstawowej czy branżowej. – tłumaczy Izabela Werner, , dyrektor szkoły działającej przy  CKiW.

Pandemia Covid 19 zmusiła wiele branż do zmiany zasad funkcjonowania. Nie ominęła również edukacji.

Pandemia na początku zaskoczyła wszystkich, ale udało nam się błyskawicznie przeorganizować i wszystkie zajęcia odbywały się online. Dzięki temu młodzież nie miała przestoju w nauce i na bieżąco realizowała program z nauczycielami. Musieliśmy też przygotować uczniów ósmych klas do egzaminu oraz te osoby, które kończą w tym roku szkołę branżową do egzaminu zawodowego. Oprócz odwołania tradycyjnych zajęć w szkołach – konieczne było wprowadzenie reżimu satnitarno-hignienicznego. Nasza młodzież okazała się bardzo zdyscyplinowana  w tej kwestii. – dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

A tymczasem świadectwa szkolne młodzież z Centrum  będzie mogła odbierać indywidualnie w określonych dniach i godzinach.  Chodzi o to, aby do minimum ograniczyć kontakt uczniów pomiędzy sobą. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły.

Tekst: Magdalena Wojciechowska.

Font Resize