Ochotnicze Hufce Pracy

Maseczkowy challenge

W czasach koronawirusa dbanie o bezpieczeństwo własne i innych to priorytet. I choć na stąpiło poluzowanie nakazów związanych z noszeniem maseczek- to młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP skrupulatnie przestrzega tych zasad, które obowiązują nadal. Z drugiej jednak strony do całej sytuacji  podchodzi z  dystansem, a dowodem są zdjęcia „zamaskowanych” podopiecznych, które regularnie  przesyłają placówce.

Wiele wskazuje na to, że maseczki na stałe wejdą do kanonu mody i będą obowiązywały aż do odwołania. Powód jest powszechnie znany- to COVID 19. Od początku pandemii młodzież z Centrum jest  więc uświadamiana, jak ważne jest przestrzeganie zasad higieniczno-sanitarnych, utrzymywanie dystansu fizycznego od innych osób i oczywiście noszenie maseczek.

Wybór maseczek jest nieograniczony. Jedni podopieczni naszej placówki stawiają na klasykę, czyli maseczki medyczne. Inni z kolei celują w kolorowe i nie zawsze typowe osłony twarzy. Najważniejsze jednak, że młodzież zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i przestrzega zasad. Z drugiej jednak strony konieczny jest również dystans, dzięki któremu nam wszystkim udaje zachować się równowagę. Stąd też pomysł szkoły, do której uczęszcza nasza młodzież   z robieniem i wysyłaniem na profil w portalu społecznościowym  zdjęć w maseczkach. –wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca  dyrektor Centrum.

Do maseczkowego wyzwania przyłączyli się również nauczyciele uczniów z CKiW, którzy też  pochwalili się swoimi zdjęciami z zakrytymi twarzami. Istotnym elementem wyzwania było też odgadnięcie, kto się kryje pod maseczką.

 

Tekst:  Magdalena Wojciechowska.

 

Font Resize