Ochotnicze Hufce Pracy

Młodzież w „Kawiarni obywatelskiej”

Rozmowy o kulturze przy kawie, herbacie i słodyczach w ramach „Kawiarni obywatelskiej” po raz kolejny odbyły się w Pleszewie. Wzięły też  w nich udział podopieczne Centrum Kształcenia i wychowania OHP , które pomagały podczas  spotkania z zaproszonymi gośćmi. A wśród nich byli m.in. ludzie kultury, samorządu i biznesu.

„Kawiarnia obywatelska” to jeden z elementów programu „Tygodnia obywatelskiego” , który trwał w Pleszewie od 21 do 25 października. Przez kilka dni organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców miasta. Były więc nie tylko rozmowy o ekologii i dbaniu o środowiska, ale i  też o kulturze oraz jej wpływie na nasze życie.

Nasza młodzież również uczestniczyła w ramach wolontariatu w Tygodniu Obywatelskim. Siedem dziewcząt zaangażowało się przygotowanie obywatelskiej kawiarenki w nowej siedzibie pleszewskiego Domu Kultury, w której każdy z zaproszonych gości mógł wypić kawę lub herbatę, a do tego poczęstować się słodyczami. Nasz wolontariat został zauważony i doceniony przez przez organizatorów imprezy – Lucynę Roszak-  inicjatorkę Tygodnia Obywatelskiego oraz dyrektora Domu Kultury Przemysława Marciniaka, którzy wręczyli młodzieży drobne upominki. – wyjaśnia Magdalena Jankowska-Krysztofiak, wychowawczyni młodzieży.

To nie pierwszy raz, kiedy podopieczni Centrum biorą udział w akcjach społecznych organizowanych w Pleszewie.

Nasza młodzież regularnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które organizują inne instytucje nie tylko z Pleszewa, ale i innych miast. Dzięki temu  uczniowie  nie tylko integrują się z lokalną  społecznością, ale i też uczą  współdziałania z innymi ludźmi. To bardzo cenne doświadczenia, które zawsze procentują.  – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW.

A już wkrótce młodzież  będzie wybierała nową Radę Internatu. To kolejny element nauki, tym razem samorządności.

 

Tekst: Magdalena Wojciechowska, zdjęcia: Magdalena Jankowska-Krysztofiak.

 

 

 

Font Resize