Ochotnicze Hufce Pracy

Ogólnopolskie Święto Polskiej Wsi pod Bralinem

W niedzielę, 13 września Centrum Kształcenia i Wychowania  Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie  uczestniczyło  w III Edycji Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni Polskiej Wsi, które  połączono  z odpustem w Sanktuarium Maryjnym na Pólku, w powiecie kępińskim. W uroczystościach   wzięli   udział  m.in.   inicjator święta- Prezes Rady ministrów Mateusz Morawiecki, Minister  Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Uroczystości dożynkowe  w wielkopolskim  Bralinie z udziałem Premiera rozpoczęły się o godzinie 12.00 mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku, którą odprawił arcybiskup Stanisław Gądecki. Po mszy przedstawiciele rządu, samorządów, władz kościelnych  oraz zaproszonych artystów ludowych w korowodzie dożynkowym przeszli pod scenę główną, gdzie odbywały się występy  regionalnych artystów. Głos zabrał też premier Mateusz Morawiecki dziękując polskiej wsi za tegoroczne  plony .

 

Dożynki były też okazją do rodzinnego   pikniku, w którym udział wzięli zaproszeni  mieszkańcy regionu. Swoje stoisko z wieloma atrakcjami dla najmłodszych , które tłumnie odwiedzali rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami – miało Ministerstwo  Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które podlega pod ministerstwo-  zainstalowało m.in. mini-miasteczko dla dzieci, które stanowiło bezpieczny plac zabaw. Ponadto w namiocie czekało na wszystkich mnóstwo niespodzianek. Chętni mogli  rysować, wyklejać, robić sobie rodzinne zdjęcia,  czy nawet skorzystać z wizyty u fryzjera, który czesał każdego chętnego malucha. Oczywiście nasze stoisko odwiedził Pan Premier Mateusz  Morawiecki wraz z Panią Minister Marleną Maląg. – powiedziała  Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum w Pleszewie.

Pleszewskie CKiW regularnie wspiera w organizacji imprez dla dzieci i młodzieży Ministerstwo  Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej. Przykładem są Rodzinne Mikołajki, czy Dzień Dziecka organizowany co roku w ogrodach Kancelarii Premiera.

 

Tekst: Magdalena Wojciechowska.

 

Font Resize