Ochotnicze Hufce Pracy

Wyjechali na wakacje

Jedenaścioro  podopiecznych Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z wychowawcami  wyjechało na tygodniowy wypoczynek  na Dolny Śląsk w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego po hasłem „Aktywny wypoczynek z OHP 2020”. Projekt nosi nazwę  „Przystanek Karkonosze- Rzeczka. Tajemnice geograficzne i historyczne Dolnego Śląska”.

Z jednej strony wyjazd jest wytchnieniem dla młodzieży z Centrum, dla której ostatni rok szkolny ze względu na pandemię koronawirusa okazał się dość trudny. Ograniczenia sanitarno-higieniczne sprawiły, że podobnie jak młodzież z innych szkół w całej Polsce – konieczne stało się zdalne nauczanie. Z drugiej strony pojawiła się okazja  do poszerzenia przez uczniów wiedzy historycznej i kulturalnej.

Letni wypoczynek to kontynuacja pracy wychowawczej młodzieży. Podczas wspólnego wyjazdu będą mieli okazję do integracji, a co za tym idzie- lepszego poznania koleżanek i kolegów. – wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW w Pleszewie.

Bazą letniego obozu  jest miejscowość Rzeczka. Stamtąd uczniowie będą wyjeżdżać na zwiedzanie pobliskich atrakcji. W planach jest odwiedzenie m.in. zamku Grodno i  podziemnego miasta Osówka. Zaplanowano też spacer nad Jeziorem Bystrzyckim i wędrówki  po górach.

Atrakcji jest na prawdę sporo, więc nasza młodzież nie będzie się nudzić. Warto też podkreślić, że dla wielu naszych podopiecznych była to też jedyna szansa, aby wyjechać na jakikolwiek wypoczynek poza miejsce zamieszkania. Część z nich pochodzi bowiem ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. – dodaje zastępca dyrektora.

A młodzieży towarzyszą  wychowawcy w osobach Joanna Gottowt, Jakub Zimny, Paweł Liskowski i Dawid Matyniak.

Tekst: Magdalena Wojciechowska

 

Font Resize