Ochotnicze Hufce Pracy

Zajęcia lekcyjne od 2 września

To będzie zupełnie inny 1 września  dla uczniów Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, niż do tej pory.  Tym razem  nie będzie tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego, jak to miało miejsce co roku .Oficjalne imprezy  uczniów  podczas akademii  trzeba więc będzie odłożyć do momentu, aż ustabilizuje się sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Do tego czasu  tego rodzaju   spotkania ze względów bezpieczeństwa muszą być maksymalnie ograniczone.

Nauka w drugim semestrze  roku szkolnego 2019/2020  dla uczniów pleszewskiego Centrum była prowadzona zdalnie.  Natomiast egzaminy ósmoklasistów i zawodowe odbywały się stacjonarnie przy zachowaniu wszelkich reżimów higieniczno-sanitarnych.

Dla nas wszystkich była to nowa sytuacja, która na dodatek zmieniała się dynamicznie. Nikt do końca nie wiedział, z jakim zagrożeniem mamy do czynienia, bo wówczas  niewiele o wirusie było wiadomo. Na początku pandemii młodzież nie narzekała na zdalne nauczanie, jednak  z czasem  naszym uczniom zaczynał doskwierać brak bezpośredniego kontaktu  z kolegami ze szkolnej ławy. Zatęsknili również za wychowawcami i nauczycielami. Coraz częściej pytali więc, kiedy będą mogli wrócić do szkoły. I dzisiaj mamy dla nich dobrą wiadomość- lekcje od września będą odbywały się stacjonarnie. – tłumaczy Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Jesień i zima to okres, w którym różnego rodzaju  infekcje atakują ze zdwojoną siłą. Epidemiolodzy obawiają się więc nie tylko Covid -19, ale i też grypy czy zwykłych przeziębień, które mogą okazać się niebezpieczne.

Wszyscy musimy zachować daleko idącą ostrożność. Stąd też rezygnacja z organizowania do odwołania spotkań z młodzieżą i kadrą. Nie planujemy też na razie żadnych imprez z udziałem osób z zewnątrz. – dodaje Sylwia Kordylas.

Zajęcia szkolne  rozpoczną się zgodnie z wcześniejszymi założeniami, czyli  2 września.

Tekst: Magdalena Wojciechowska.

Font Resize