Ochotnicze Hufce Pracy

Zbieramy nakrętki dla Patryka- naszego absolwenta

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie włączyło się w  akcję zbierania  plastikowych nakrętek dla swojego absolwenta Patryka Marciniaka.  1 stycznia 2020 roku były uczeń placówki uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, w którym doznał  bardzo ciężkich obrażeń. Od tego momentu przeszedł szereg skomplikowanych operacji i do tej pory nie odzyskał świadomości. Teraz konieczna jest specjalistyczna rehabilitacja, na którą rodzina nie ma pieniędzy.

 

Wypadek Patryka był ogromnym szokiem i wielką tragedią dla jego najbliższych. Do tego  momentu   młody i zdrowy chłopak miał plany i marzenia, a życie stało przed nim otworem. Niestety, te tragiczne wydarzenia pokrzyżowały jego wszystkie plany,  których niestety, nie udało mu   się zrealizować.

 

Naszego byłego wychowanka spotkała niewyobrażalna tragedia. Z młodego, zdrowego człowieka stał się osobą niepełnosprawną. Dlatego chcąc  mu pomóc  włączyliśmy się  do akcji zbierania  nakrętek. Liczymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy zechcą go wesprzeć. Pomoc ma też przy okazji aspekt ekologiczny. Oddając, a nie wyrzucając  nakrętki-  przyczyniamy się do ochrony środowiska. – tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 

Rodzina Patryka nie poddaje się jednak i  cały czas walczy  o to, aby móc dzięki specjalistycznym ćwiczeniom przywrócić mu sprawność.

 

Nakrętki można   przynosić praktycznie codziennie i zostawiać  przy  portierni CKiW przy Al. Wojska Polskiego 21. Przy okazji  mamy też prośbę, aby były to tylko i wyłącznie  nakrętki wykonane z plastiku, a nie  inne przedmioty zrobione  z tego materiału. Segregowanie ich przysparza bowiem wiele problemów firmom, które je skupują.Podnosi też koszty recyklingu, a nie o to tutaj chodzi.  –  wyjaśnia Monika Graczyk, szefowa Klubu Absolwenta działającego  w CKiW.

 

A w jaki sposób  nakrętki mogą się przyczynić do rehabilitacji Patryka? Zrobione są z polietylenu, a po przetworzeniu ich na granulat od razu można  je przerobić na nowe nakrętki. Ich skupem zajmują się firmy recyklingowe.  Płacąc za nie sprawiają, że te pieniądze  trafiają na konta osób potrzebujących pomocy. W tym przypadku będzie to pomoc dla Patryka.

 

Tekst: Magdalena Wojciechowska.

 

Font Resize